044-32752681

info@wafund.ir

ارومیه، کیلومتر 11 جاده سرو، رو به روی دانشگاه ارومیه، پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

کدام شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه بین‌‎المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش حضور دارند؟

پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه بین‌‎المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش (KITEX2022) از امروز به مدت سه روز با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در کیش برپا شد.
نمایشگاه بین‌‎المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در این نمایشگاه ۲۱ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه‌های شهر هوشمند، هوش مصنوعی، فناوری‌های بانکی، اینترنت اشیا، اقتصاد دیجیتال و رمزارزها و زیرساخت و تجهیزات مخابراتی حضور داشته و به ارائه محصولات و عرضه توانمندی‌های خود می‌پردازند.
اسامی این شرکت‌های و محصولات فناورانه ارائه در پاویون این نمایشگاه به این شرح است:

آرام رمزگستران
نخستین این شرکت‌ها شرکت دانش بنیان آرام رمزگستران است. آرام رمز گستران دو دهه فعالیت را با بیش از هزار پروژه هوشمندسازی پشت سر گذاشته است. این شرکت دانش بنیان از تولیدکنندگان به‌نام سیستم شناسایی چهره در ایران است که در تمامی استان‌های کشور نیز نمایندگی فعال دارد. پلتفرم مدیریت هوشمند ساختمان از دیگر محصولات این شرکت دانش‌بنیان است که پلتفرمی هوشمند برای ایجاد یکپارچگی تام و تمام در تاسیسات و تجهیزات الکتریکی، مکانیکی و ایمنی ساختمان است که با افزایش بهره‌وری مصرف برق را نیز کاهش داده است.

آسمان نویسان پارس
آسمان‌ نویسان پارس دومین شرکتی است که در نمایشگاه KITEX2022 محصولاتش را در معرض تماشا می‌گذارد. آنها در شعار معرفی شرکت خود نوشته‌‎اند: «ما مرزهای احتمالات را گسترش می‌دهیم و دنیای جدیدی را کشف می‌کنیم و از هشت سال گذشته در کشف این دنیای جدید آغاز به کار کرده‌ایم». حوزه فعالیت آسمان‌ نویسان پارس در صنایع هوایی بدون سرنشین است. طراحی و ساخت عمودپرواز از جمله‌ کارهای مثال‌زدنی این شرکت دانش‌بنیان است. این شرکت ساخت پهپادهای کشاورزی، نقشه‌برداری با پهپاد، تجهیز سیستم‌های موقعیت‌یابی و کنترل پهپاد را هم در کارنامه خود دارد.

بهین سازان فرآیند امین
«رسالت اصلی بهفالب به کارگیری داده‌های واقعی موجود در سازمان برای کشف و پایش خودکار فرایندهای کسب و کار است». این توصیفی است که شرکت دانش بنیان بهین سازان فرآیند امین از یکی از محصولات خود کرده است. آنها کار خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده‌اند و درست سه سال پس از تاسیس، طراحی و توسعه نرم‌افزار بهفالب را کلید زدند که در قامت یکی از نرم‌افزارها کارآمد در حوزه فرایندکاوی شناخته می‌‎شود. بهفالب سال ۹۹ به بازار ایران عرضه شد.

بینا ماشین آسیا
برای اندازه‌گیری دقیق میزان تراکم و کیفیت ساخت زیرسازی‌های جاده‌ها و سدها از سیستم‌های هوشمند سنجش تراکم خاک استفاده می‌شود. این دقیقا همان کالایی است که بینا ماشین آسیا دست به تولید آن زده است. سابقه‌اشان در فعالیت پانزده سال را رد کرده و در این سال‌ها ساخت و تولید تجهیزات اتوماسیون، اندازه‌گیری و کنترل تجهیزات مخابراتی از رشته‌های تخصصی این شرکت بوده است.

پایاافزار گستر صدرا
در نمایشگاه بین‌‎المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش پنجمین شرکتی که در پاویون شرکت‌های دانش بنیان غرفه خواهد داشت پایا افزار گستر صدرا خواهد بود . ۱۷ سال از تاسیس این شرکت گذشته و کارش طراحی انواع نرم‌افزارهای یکپارچه تخصصی تحت وب و تحت ویندوز در زمینه مدیریت کسب و کار است.

تجارت الکترونیک پرهام کیش
پرهام کیش که سابقه بین‌‎المللی در حوزه فعالیت‌های خود دارد، یک هلدینگ بین‌المللی متشکل از چندین شرکت فعال در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات بوده است. شرکت‌های این هلدینگ در زمینه مشاوره و انتقال تکنولوژی در حوزه تجارت الکترونیک نیز سابقه دارند. از اجرای طرح‌های جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات گرفته تا پیاده‌سازی بسترهای ارتباطی با مخاطبان و مشتریان با شیوه‌های نوین ارتباطی، همه و همه اقداماتی است که هلدینگ پرهام کیش در میان فعالیت‌های مختلف خود انجام می‌دهد.

مهندسی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات مهرپارس
امسال مهرپارس نیز در پاویون شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه KITEX2022 حضور خواهد داشت. شرکت دانش بنیان مهرپارس یک دهه‌ای می‌شود در حوزه تولید زیرساخت‌های پیشرفته فناوری اطلاعات و ارتباطات وارد میدان‌ نوآوری شده است. طراحی سامانه آموزش مجازی در‌آپ و سامانه جامع انبارهای کشور از محصولات این شرکت است.

رایان الکترونیک اندیش هگمتانه
سیستم هوشمند ناوگان حمل و نقل یعنی همان رهگیری و مانیتورینگ، پیمایش سوخت، بازرسی و پرداخت از نیازهای امروز صنعت حمل و نقل است که در ایران یکی از شرکت‌هایی که تامین چنین نیازی را به عهده گرفته شرکت رایان الکترونیک اندیش هگمتانه است. این شرکت مجری پروژه‌های هوشمندسازی نظیر شهر هوشمند، خانه هوشمند، هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل و … است. رایان الکترونیک اندیش هگمتانه نیز در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه کیش که با حمایت صندوق نوآوری برپا شده، حضور دارد.

شرکت سکوی کسب و کار الکترونیک
شرکت سکوی کسب و کار الکترونیک از سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده و سامانه کشوری کسب و کار را طراحی و راه‌اندازی کرده است. تسهیل انواع معاملات نقدی، غیر نقدی، مدت‌دار و … با کمک ابزارهای گوناگون پرداخت از امکاناتی است که واحدهای کسب و کار عضو سامانه این شرکت از آن برخوردارند.

شرکت دانش‌بنیان فناوری‌های نوین ژرفابین
امروز در تمام دنیا محصولات کشاورزی اندازه‌بندی و در درجات مختلف تقسیم می‌شوند. در ایران نیز شرکت دانش‌بنیان فناوری‌های نوین ژرفابین دست به تولید یک دستگاه برای درجه‌بندی محصولات کشاورزی یا همان سورتِر زده است. دستگاه تولید شرکت ژرفابین با بهره‌گیری از دانش هوش مصنوعی، محصولات کشاورزی و به خصوص خشکبار را با کنترل کیفیت، درجه‌بندی می‌کند. شرکت ژرفابین امروز از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان تولید نوع یک است.

شرکت دانش‌‎بنیان شهر هوشمند گیلسا
شهر هوشمند گیلسا ارائه‌کننده مجموعه‌ای از راه‌حل‌های هوشمندسازی در بخش‌های زیر است. شهر هوشمند، ساختمان هوشمند، خانه هوشمند، بانک هوشمند، حفاظت الکترونیک، برق و تاسیسات از محصولات این شرکت است. شرکت شهر هوشمند گیلسا به عنوان یک واحد تولیدی دانش‌بنیان دارای پروانه بهره‌برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و تجهیزاتی نظیر محصولات کامل خانه هوشمند، تجهیزات حفاظت الکترونیک از جمله دزدگیر، دوربین هوشمند، محصولات مورد نیاز جهت هوشمندسازی بانک از جمله تابلو برق هوشمند، انواع اپلیکیشن و نرم‌افزار مانیتورینگ هوشمندسازی را طراحی و تولید می‌کند.

شهر هوشمند گیلسا نیز در پاویون شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه کیش حضور خواهد داشت.

شرکت گسترش بینش والا
در نمایشگاه بین‌المللی کیش شرکت گسترش بینش والا نیز شرکت کرده تا نمایشگاه خالی از محصولاتی برای تامین زیرساخت‌های فناورانه حوزه برخط نباشد. سامانه ویدیو کنفرانس و سامانه مدیریت یادگیری از جمله ساخته‌های گسترش بینش والا است.

شرکت دانش‌بنیان طرح و پردازش غدیر
سیزدهمین شرکت دانش‌بنیان در حوزه فناوری اطلاعات که در پاویون نمایشگاه کیش حضور خواهد داشت، شرکت دانش‌بنیان طرح و پردازش غدیر است. این شرکت دو دهه تجربه کاری را از سر گذرانده و یکی از شرکت‌های پیشگام در بهینه‌سازی عملکرد مدیریتی کسب و کارها است. در طول سال‌های فعالیت توانسته با طراحی، تولید و ارائه سیستم‌های حضور و غیاب، سامانه‌های کنترل تردد، مدیریت رستوران، سیستم‌های امنیتی و احراز هویت ارتباطات موثر و موفقی با سازمان‌های دولتی و خصوصی ایجاد کند.

شرکت دانش‌بنیان مبنا شتابدهی نوآوری
این روزها با افزایش رسانه‌های غیر رسمی و حجم عظیم اتفاقات و اخباری که در شبانه‌روز جابه‌جا می‌شود سبب رشد قارچ‌گونه اخبار جعلی شده، اخبار جعلی که می‌توانند در ساعتی افکار عمومی را با خود همسو کنند و چنین رخدادی نیاز هر بیش از پیش توانایی تشخیص سره اخبار درست از ناسره خبر جعلی را واجب کرده است. سامانه تاج نرم‌افزاری برای همین کار است. تولید این سامانه را شرکت دانش‌بنیان مبنا شتابدهی نوآوری به ثمر رسانده است.
این مجموعه پس از برگزاری رویدادهای متنوع در شهرستان‌های مختلف کشور، در سال ۱۳۹۹ با استقرار در دانشکده مکانیک دانشگاه تهران، امکان فراهم‌سازی فضای کار اشتراکی و اختصاصی و ارائه خدمات شتابدهی از قبیل منتورینگ و جذب سرمایه را برای استارت‌آپ‌ها مهیا کرده است. مبنا شتادهی نوآوری برای ارائه محصولات خود در نمایشگاه بین‌المللی کیش و در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان حضور خواهد داشت.

شرکت دانش‌بنیان توسعه پارس پردازش هوشمند اندیشه
شرکت تکنوتپ پروژه‌های متعددی را در زمینه سامانه‌های پرداخت الکترونیک و کیف پول، با همکاری بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ به سرانجام رسانیده است. این شرکت در زمینه کیف پول اعتباری، سرویس‌های سازمانی و Location Base فعالیت‌های زیادی انجام داده است نمایندگان این شرکت نیز برای حضور در نمایشگاه عازم کیش خواهند بود.

شرکت دانش‌بنیان مبین اندیشان عرصه صنعت
مبین‌اندیشان از سال ۱۳۹۴ با همکاری تیمی متخصص از مهندسین ماهر رشته‌های مختلف پا به عرصه وجود گذاشت. از آغاز فعالیت مشغول به طراحی ، تحلیل و ساخت دستگاه‌های صنعتی و قطعات پیچیده صنعتی شد. یکی از محصولات اصلی این شرکت تولید پرینتر سه بعدی صنعتی با قابلیت پرینت مواد صنعتی با مقاومت بالا نسبت به ضربه و حرارت است. این شرکت نیز در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی در نمایشگاه‌ بین‌المللی کیش برپا شده است حضور دارد.

شرکت دانش‌بنیان موج آینده فرافن
شرکت موج آینده فرافن در سال ۱۳۸۹ به همت جمعی از متخصصین فناوری ارتباطات و اطلاعات پایه‌گذاری شد و امروز در آستانه دوازدهمین سال تاسیس مجری بزرگ‌ترین پروژه‌های نرم‌افزاری و خدماتی در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سراسر کشور است. فرافن با دایره وسیعی از توانمندی‌ها با کسب و کارهایی همچون اپراتورها، سرویس‌دهندگان مخابراتی و … همراه نهادهای مختلف کشور است و علاوه بر حوزه‌های فنی با خدمات و محصولات خود نیازمندی‌های مدیریتی و اجرایی آنان را نیز مرتفع می‌سازد.

شرکت دانش‌بنیان مهندسی رباتیک و اتوماسیون مهام صنعت ویراویژن

شرکت نرم‌افزاری ویراویژن بیش از ده سال است که در ارائه سامانه‌های نرم‌ا‌فزاری هوشمند مدیریت نقش ایفا می‌کند. این شرکت از سال ۹۵ به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شده و برای شرکت در نمایشگاه بین‌الملی کیش عازم این جزیره خواهد بود. از محصولات عمده این شرکت می‌توان به سامانه جامع مدیریت منابع سازمان است.

گروه ایده‌سازان فناوری ویستا
گروه نرم‌افزاری هگزاتک متشکل از فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های ایران و جهان است. فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ در زمینه ارائه سامانه‌های یکپارچه اطلاعاتی در قالب دو شرکت «داده‌پردازی نیکان مهام» و شرکت دانش‌بنیان «گروه ایده‌‍سازان فناوری ویستا» شروع کرده است و سابقه اجرای پروژه‌های متعدد در سطح ملی و بین‌المللی را دارد.

ستاره درخشان همراه کیش
شرکت ستاره اول به عنوان جوان‌ترین شرکت هلدینگ همراه اول و با سرعت رشد بسیار بالا در حوزه ICT شناخته شده است. این شرکت با هدف ارائه خدمات بدون واسطه با مشترکان در سال ۱۳۹۴ شروع به کار کرد و در حال حاضر با بیش از ۱۰۰ همکار، مشغول به فعالیت و ارائه خدمات برخط است.

وندا رایمند شریف
شرکت وندا رایمند شریف پلتفرم اجاره کوتاه‌مدت اقامتگاه‌های شخصی در ایران فعالیت خود را در سال ۱۳۹۷ آغاز کرد. از سهامداران اصلی این شرکت، صندوق جسورانه شریف و صندوق آرمانی و شرکت شناسا هستند. این شرکت با استخدام ۵۰ نفر از متخصصین حوزه تکنولوژی و فناوری به عنوان شرکت دانش بنیان مشغول فعالیت است.

به بالای صفحه بردن